Žiarivo biele zuby

Úsmev s krásnymi zubami dokáže zvýšiť sebavedomie pri komunikácii či zoznamovaní.  Na trhu je v súčasnosti množstvo prípravkov určených na bielenie zubov.  

Predtým, než sa začne s bielením zubov ktorýmkoľvek prípravkom, je vhodné, aby bolo bielenie skonzultované so svojím zubárom. Neuvážené používanie bieliacich prostriedkov môže totiž spôsobiť  citlivosť zubov a poškodenie zubnej skloviny.

V našom centre odporúčame preverené prípravky na domáce aj ambulantné bielenie zubov.

Ambulantné bielenie je osvedčenou metódou zosvetlenia zubov o niekoľko odtieňov už behom jednej hodiny. Na zuby sa nanáša bieliaci gél, ktorý je v určitých časových intervaloch osvecovaný špeciálnou lampou pre zvýšenie finálneho bieliaceho efektu. Približne dva týždne po bielení si zuby vyžadujú zvýšenú starostlivosť. O nej pacienta poučí dentálna hygienička, ktorá celý zákrok vykonáva. Pred bielením zubov je dôležité absolvovať dentálnu hygienu, aby boli zuby pred nanesením bieliaceho prípravku dokonale vyčistené. Pri ambulantnom bielení stačí jedno sedenie a pri dodržaní pokynov zostane efekt bielenia viditeľný dlhú dobu

Na vybielené zuby sa často aplikuje ozdobný kryštálik. Tento výkon si nevyžaduje invazívny zásah do skloviny. Kryštál sa spojí s povrchom zuba pomocou špeciálneho, bezfarebného, svetlom tvrdnúceho materiálu.