Starostlivosť o zuby a ústna hygiena

K starostlivosti o zuby a ústnu dutinu nepatrí len pravidelné čistenie zubov. Okrem pravidelnosti  je dôležité používanie správnych dentálnych pomôcok ako aj správnej techniky. Ani čistenie zubov po každom jedle nie je podmienkou zachovania zdravého chrupu bez kazu a zápalu. 

Nesprávne pomôcky alebo zlá technika totiž môžu spôsobiť  problémy v podobe odhalenia zubných krčkov a citlivosti ďasien a zubov. 

Podľa odborníkov na dentálnu hygienu stačí, aby sme si zuby vyčistili raz denne, ale zato naozaj poriadne

Na trhu sa stretávame s veľkým množstvom pomôcok slúžiacich k starostlivosti  o zdravie zubov. Ktorá zubná kefka je tá správna? Elektrická alebo klasická? A čo zubná pasta? S fluoridom alebo bez? Aby boli naše zuby zdravé je potrebné použiť denne zubnú kefku primerane mäkkú a so správnym tvarom a smerom štetín,  ale tiež medzizubnú kefku a zubnú niť.  

Zubom je potrebné venovať viac času a dôkladne vyčistiť nielen samotné zuby, ale aj medzizubné priestory, kde sa zachytáva množstvo baktérií.

Odporúčame aj pravidelnú návštevu u dentálnej hygieničky. Postará sa o profesionálne vyčistenie zubov, ich vypieskovanie tak, aby zostali bez pigmentových škvŕn a nafluoriduje ich. Zároveň sa dozviete ako si správne zuby čistiť doma a ktoré pomôcky pri tom použiť.