Nová korunka na počkanie

Vďaka moderným technológiám Vám na našej klinike dokážeme urobiť keramickú korunku na počkanie, čiže počas jednej návštevy trvajúcej zvyčajne hodinu a pol. Toto riešenie je vhodné najmä pre zadné zuby. Predné zuby sa zvyčajne ošetrujú korunkami vyrábanými v laboratóriu.
Keramické korunky vyrábame pomocou 3D CAM/CAD technológie. CAD/CAM znamená „dizajn a výroba pomocou počítača“  a jej lídrom  je určite technológia CEREC (Ceramic Restoration).

Ako to celé funguje?
Priamo v zubnej ambulancii Vám špeciálnou kamerou lekár zoskenuje situáciu v ústach – čiže sa vyrobí 3D digitálny „otlačok“ – model Vášho zuba, ten môže stomatológ ešte priamo v počítači domodelovať. Takto odpadá nutnosť zhotoviť klasický odtlačok a celé ošetrenie sa tak pre pacienta stáva oveľa jednoduchším.
Nasleduje fáza ošetrenia, ktorú asi najviac ocení samotný pacient. Nemusí sedieť v zubárskom kresle, ale môže si pokojne prečítať noviny alebo odbehnúť si na kávu. Medzitým sa pomocou 3D softvéru navrhne podoba rekonštruovanej časti zuba, ktorú pomocou špeciálnej 3D frézy vyfrézujeme priamo na našej klinike z vhodného materiálu, najčastejšie z keramiky. Hotová korunka je svojím tvarom na nerozoznanie od vlastného zuba. Korunku lekár rovno nalepí na miesto chýbajúcej časti zuba a pacient odchádza s doplnenou novou korunkou.