Bezbolestné ošetrenie zubov

Bezbolestné ošetrenie je na našom pracovisku samozrejmosťou. Aby sme to dosiahli, používame najnovšie typy anestetík, ktoré majú okamžitý nástup účinku s minimálnym rizikom nežiaducich účinkov. Aj samotná aplikácia anestézie je bezbolestná.

Prvým krokom je použitie povrchovej, slizničnej anestézie. Nie je tak cítiť ďalší krok, ktorým je aplikácia anestetika samotného. Klasickú ihlu a injekčnú striekačku nahrádza Quicksleeper, mikroprocesorovo riadený elektronický aplikátor, ktorý podáva anestetikum pod optimálnym tlakom a s vhodnou rýchlosťou tak, aby sa samotné podanie anestetika stalo prakticky bezbolestným. Najlepším dôkazom toho je možnosť podania anestézie aj detským pacientom bez toho, aby vôbec zaregistrovali tento úkon. V niektorých prípadoch stačí na ošetrenie tak malé množstvo anestetika, že pacient jeho účinok prakticky ani nepostrehne, ošetrovaný zub je však znecitlivený dostatočne.

Podanie anestézie počas tehotenstva a u pacientov s ochoreniami kardiovaskulárneho systému, prípadne u alergikov, konzultujte pred začiatkom ošetrenia s vašim ošetrujúcim zubným lekárom.