Bielenie zubov

Bielenie zubov je v súčasnosti bezpečná a osvedčená metóda určená na zosvetlenie farby zubov. Neželané sfarbenie zubov môže vzniknúť ako dôsledok fajčenia, pitia kávy alebo čaju, prípadne môže ísť o vrodenú predispozíciu. Dosiahnutie želaného estetického výsledku sa realizuje použitím kombinácie chemických prostriedkov aktivovaných svetlom. Výsledkom je žiarivý úsmev v priebehu krátkeho času bez poškodenia skloviny a s dlhotrvajúcim efektom.

Dosiahnuť sa dá prakticky už v jednom sedení, ktoré trvá v závislosti od rozsahu bielenia cca. 1- 1,5 hod. Je vhodné absolvovať predtým dentálnu hygienu, aby boli zuby bez povlakov a ďasná zdravé. Na zuby sa v rámci tejto procedúry nanáša gél obsahujúci peroxid vodíka, ktorý má výrazný bieliaci efekt. Ten sa aktivuje použitím špeciálnej bieliacej lampy, ktorá je zdrojom svetla, ktoré aktivuje bieliaci gél a zosilňuje jeho účinok. Takto je možné v priebehu jednej hodiny zosvetliť zuby o niekoľko odtieňov.

Celá procedúra je bezbolestná, po ukončení bielenia sa ale môže vyskytnúť zvýšená citlivosť zubov, spravidla však ustupuje po jednom dni. Po absolvovaní bieliacej procedúry dostanete špeciálnu zubnú pastu určenú pre bielené zuby, ktorá pomáha regenerovať sklovinu a znižuje prípadnú citlivosť zubov. Bezprostredne po absolvovaní bieliacej procedúry sa neodporúča konzumovať výrazne farbiace jedlá a nápoje (cvikla, čučoriedky, červené víno a pod.).