Biele výplne

Cieľom ošetrenia zubného kazu je rekonštrukcia postihnutého zuba do pôvodného stavu. V prípade vhodnej situácie sa snažíme zreštaurovať reparovaný zub s použitím estetických materiálov do pôvodnej prirodzenej podoby počas jednej návštevy.

Celé ošetrenie je bezbolestné. Po odstránení a vyčistení pokazenej časti zuba ju nahrádzame nanokompozitnými materiálmi. Vykazujú veľmi dobré estetické vlastnosti na predných zuboch ako aj vysokú odolnosť a trvanlivosť na zadných zuboch. Preparácia sa podľa najnovších trendov prísne obmedzuje len na postihnutú časť zuba so snahou čo najviac šetriť nepoškodené zubné tkanivá. V prípade potreby je možné dezinfikovať preparáciu s použitím ozónu, čím docielime zničenie baktérií a znížime riziko možnej citlivosti po zákroku. Výhodou týchto materiálov je aj to, že sa dajú zaťažiť ihneď po ošetrení, tzn. pacient sa môže ihneď najesť.

V prípade, že nie je možné zhotoviť výplň priamo, pretože zub je príliš poškodený, bude Vám navrhnuté iné estetické riešenie, či už zhotovenie nepriamej (laboratórne zhotovenej) výplne, prípadne fazety alebo korunky. Samozrejmosťou je zhotovenie provizórnej náhrady, spĺňajúcej základné estetické a funkčné nároky, ktorá Vám umožní normálne fungovať do času zhotovenia definitívnej náhrady.